تبلیغات
جدید ترین کتاب های مورد نیازتان را در اینجا بیابید! - قضاوتهای حضرت علی(ع)
 
جدید ترین کتاب های مورد نیازتان را در اینجا بیابید!
من یار دیجیتالم!!!
جمعه 27 خرداد 1390 :: نویسنده : یار مهربان دیجیتال!
انلودکتاب قضاوتهای حضرت علی(ع)
تالیف:آیت الله شیخ محمد تقی شوشتری
موضوع:کتاب ، قضاوتها ، داوری ، گفتار ، حضرت ، علی ، محمدتقی ، شوشتری

فضایل ومناقب امیر المومنان علی(ع) آنچنان فوق العاده وحیرت آور است که زبان هر گوینده ای را در مقام توصیف،وقلم هر نویسنده ای را ناتوان کرده است زیرا وجودش آن قدر نامتناهی وعظیم بوده که قالب الفاظ وعبارتها گنجایش معرفیش ندارد وماهیتش را آنچنان که هست اداء نمی کند .داوریها و قضاوتهای آن حضرت- علیه‏السلام- (که در این کتاب جمع آوری شده) کاملا ابتکاری و بی‏ سابقه است، که در هر قضیه‏ای با پیگیری دقیق و عمیق ماجرا، و طرح و تدبیر نقشه‏هایی حیرت آور، و الهام گرفته از امدادهای غیبی نیرنگ مکاران و جرائم مجرمین را کشف و شخص جانی را ناگزیر از اقرار نموده و حق را به صاحب حق رسانده و حدود الهی را بدون کمترین اغماض و با قاطعیت تمام به اجراء درآورده و به قضاوتهای سطحی و پوشالی اکتفا ننموده است.
فلسفه بعضی از افعال نماز:
مردی از حضرت امیر علیه‏السلام پرسید؛ بالا بردن دستها به هنگام تکبیره الاحرام چه معنا دارد؟
علی علیه‏السلام فرمود: معنایش این است که خدا بزرگتر است، یکتا و یگانه است، مانندی ندارد، با حواس و ادراکات ظاهری لمس و ادراک نمی‏شود. پرسید؛ کشیدن گردن در حال رکوع چه معنا دارد؟
فرمود: معنایش این است که به خدا ایمان آوردم اگر چه گردنم را بزند.
پرسید؛ معنای سجده اول چیست؟
فرمود: معنایش این است که خدایا! تو ما را از زمین آفریده‏ای، و معنای برداشتن سر از سجده این است که خدایا! تو ما را از زمین بیرون آورده‏ای، و معنای سجده دوم این است که خدایا! تو ما را به زمین بر می گردانی، و معنای برداشتن سر از سجده دوم این است که خدایا تو بار دیگر، ما را از زمین بیرون می‏آری (در روز رستاخیز).
پرسید؛ گذاشتن پای راست بر روی پای چپ در حال تشهد چیست؟
فرمود: معنایش این است که خدایا! باطل را بمیران و حق را برپا و استوار نگهدار.
پرسید؛ پس معنای گفتن امام‏
السلام علیکم چیست؟
فرمود: امام مترجمی است از طرف خداوند که به اهل جماعت می‏گوید: شما در روز قیامت از عذاب خداوند در امانید.

دانلود کتاب الکترونیکی قضاوتهای حضرت علی(ع)
نوع مطلب :
برچسب ها : فلسفه، زندگی نامه ی حضرت علی (ع)، زندگی نامه ی امامن، زندگی نامه ی چهارده معصوم (ع)، قضاوتهای حضرت علی(ع)، گفتار حضرت علی، فضایل ومناقب امیر المومنان علی(ع)، کتاب های آموزشی، کتاب علمی، روانشناسی، طنز، جوک، کتاب فرهنگی، آموزشی، دانلود کتاب رایگان، دریافت کتاب، ذخیره کتاب، دانلود رایگان کتاب، کتاب رایگان، دانلود کتاب رایگان فارسی، دانلود کتاب الکترونیکی، دانلود کتاب فارسی رایگان، بزرگترین مرجع دانلود کتاب الکترونیک، دانلود فیلمنامه فارسی، برترین طرح های گرافیکی، آموزش افکت های زیبا، آپدیت آنتی ویروس،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
تبادل لینک